PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=305474}

Pokuta

Atonement
7,5 123 867
ocen
7,5 10 1 123867
6,8 25
ocen krytyków
Pokuta
powrót do forum filmu Pokuta

Jestem wręcz urzeczony książką. Przeczytałem ją trzykrotnie, film obejrzałem czterokrotnie. Uważam go za doskonałą adaptację powieści. Oczywiście należy przeczytać najpierw książkę, by potem doszukiwać się niuansów, migawek z pomniejszych wątków literackich.
Nie przeszkadza mi, że Robbie w książce wygląda fizycznie inaczej. Że Briony ma w powieści czarne włosy. Postacie filmowe są tak dobrze dobrane i zagrane, że czytając po raz kolejny powieść nasuwają się w wyobraźni właśnie one.
To jedyny film, do którego podszedłem w sposób "fanowski", tj. kupiłem książkę, DVD, audiobooka i muzykę z filmu :)

Newerherdow

Film jest bardzo wierny. Niestety najpierw widziałam film, a potem przeczytałam książkę. I już wiedziałam jaki będzie koniec. Z drugiej strony może dobrze, bo kilka lat temu wolałam filmy niż książki i doznałam wielkiego szoku widząc zakończenie. Potem oczywiście wyłam przez godzinę jak wilk do księżyca:) Właściwie z różnic rzuciła mi się jedna - wygląd Robbiego. Wcale mi to jednak nie przeszkadza, bo filmowy Robbie był doskonały. Dzięki książce odkryłam ten film na nowo. Doceniam naprawdę szczegóły, które były dopracowane - sukienka Cecilii, jej reakcja w bibliotece, jej ubranie w mieszkaniu kiedy przychodzi do niej Briony, nawet wygląd Cecilii. Nie oglądając filmu i tak miałabym przed oczami Keirę Knightley.

ocenił(a) film na 8
alien_2

A ja po raz pierwszy muszę przyznać, że film przebił książkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones