PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=305474}

Pokuta

Atonement
7,5 123 910
ocen
7,5 10 1 123910
6,8 26
ocen krytyków
Pokuta
powrót do forum filmu Pokuta

Przyznam że książki jeszcze nie czytałam ale zamierzam to nie zwłoczne uczynić.Jestem nawet zadowolona że zanim tak sie stanie mogłam zobaczyć film,gdyż oprócz wiadomości z opisu,o filmie nie wiedziałam nic.Jednak już sam opis zachęcił mnie, dodatkowym bodźcem do obejrzenia filmu była obsada a zwłaszcza obecność James'a McAvoy'a.
Atuty filmu to przede wszystkim piękne zdjęcia,wspaniała muzyka idealnie wpasujaca sie w scenerie filmu i odzwierciedlająca przebieg wydarzeń.Jednak to co zasługuje na szczególna uwagę to gra aktorska.
Keira w filmie jest urocza, piękna,postać to rożni sie zdecydowanie od jej poprzednich ról jakie miałam okazje zobaczyć co jest dla mnie wielkim plusem.Sadze że jeżeli za postać Lizzy z " Dumy i Uprzedzenia" była nominowana do Oscara to i teraz może sie tak stać.Zagrała bardzo dobrze jednak dla mnie sensacja filmu i zdecydowana gwiazda tego obrazu jest James McAvoy grający postać ogrodnika Robbiego.James był wspaniały zresztą jak zawsze,jego rola wspaniała,poruszająca,dał z siebie wszystko,każdy jego ruch spojrzenie gest było idealne,bez wątpienia jest on gwiazdą brytyjskiego kina.Robbie oraz Briony są postaciami kluczowymi w tym filmie.
Briony grana przez 3 aktorki za każdym razem jest niesamowita,niezwykła,na największą uwagę zasługuje kreacja stworzona przez Saoirse Ronan grająca 13-letnia Briony.Ramola Garai jej gra była równie wspaniała ale już nie tak efektowna jak młodszej aktorki.
To moj zdecydowany faworyt na najlepszy film roku.Mama nadzieje że zarówno film jak i James McAvoy i Saoirse Ranon zostaną docenieni.

giovannao

"na największą uwagę zasługuje kreacja stworzona przez Saoirse Ronan grająca 13-letnia Briony"

To zapewne ucieszy cię wiadomość, że ta dziewczyna zagra główną bohaterkę filmowej wersji "Nostalgii Anioła" w reż. Petera Jacksona.

giovannao

Wlasnie wrocilam z kina i zgadzam sie w 100%! Niestety jednak, jako osobie wplatanej w fotografie umknela mi gdzies muzyczna strona filmu- nie moglam oderwac oczu od cudownych zdjec i tym samym nie moge sobie przypomniec ani jednego momentu kiedy to zwrocilabym uwage na muzyke. Mam jednak nadzieje obejrzec Atonement po raz kolejny. To jeden z tych filmow, z ktorych kazdy kadr bylabym w stanie wydrukowac i powiesic na scianie w swoim pokoju. :) Wspaniala gra aktorska. Zarowno McAvoy jak i Ronan przykluli moja uwage od pierwszych scen. Keira jak zwykle zagrala na najwyzszym poziomie. Ta rola przypomniala mi odrobine role Lary, ktora zagrala w Doktorze Zhivago z 2002 roku. A tak na marginesie- smieszna historia. Pani kasjerka, ktora sprzedala mi bilet nazywala sie (naprawde!) Jane DR ZHIVAGO ! Nie moglam uwierzyc wlasnym oczom, tym bardziej ze myslalam o tym filmie przed pojsciem do kina, a po obejrzeniu zwiastunu Atonement. Dziwny zbieg okolicznosci, najpier pomyslalam ze moge- z jakiegos powodu- wszystkie kasjerki maja ten podpis na swoich plakietkach z imieniem, ale nie! Wszyscy w tym miejscu mieli swoje nazwiska! No ale to jest w tym momencie najmniej istotne. Film jak najbardziej godny polecenia:) Milego ogladania!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones