PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=305474}

Pokuta

Atonement
7,5 123 935
ocen
7,5 10 1 123935
6,8 26
ocen krytyków
Pokuta
powrót do forum filmu Pokuta

Kara dla Robbiego

ocenił(a) film na 5

Nie ma wątpliwości co do winy Briony, bo skłamała. Jednak uważam, że bardziej zawinił w całej sytuacji Robbie, który tak na prawdę skrzywdził swoją ukochaną Cecilię. Jakby kochał ją czystą miłością to czekałby z seksem do ślubu. Najprawdopodobniej wszystko dobrze by się skończyło a do więzienia trafiłby zboczony Marshall.

Dante83

Dziwne podejście do filmu. Nawet nie przyszło mi do głowy oceniać moralność ich romansu. Nie o to tutaj chodzi.
Z twojej wypowiedzi wynika, że bardziej raziło cię 'niereligijne' (tak to nazwijmy) zachowanie głównych bohaterów, niż kłamstwo, które doprowadziło do tragedii.

Dante83

Przykre czytać to, co napisałeś.

ocenił(a) film na 6
Dante83

zupełnie nie zrozumiałes sensu filmu na przyszlosc radze nie oceniac innych swoja miara i zabierac się za łatwijesze filmy- takie, do których dorosłeś.

Dante83

jestem rozwalona na maxa Twoim komentarzem :D tylko zazdrościć takiej miłości.

ocenił(a) film na 7
Dante83

Kompletnie się nie zgadzam z twoją oceną- facet zadziałał jak go natura stworzyła, zresztą kobita się raczej cieszyła... winny jest rudy z rudą (Paul Marshall i Lola Quincey). Koleś nie miał jaj, bał się przyznać. Gówniara pewnie wiedziała kto ją bzyknął i czuła do niego miętę od początku, ale wstyd jej nie pozwalał. A 13 latka (która nigdy nie musiała robić nic codziennego i żyła w świecie swoich dyrdymałów i fantazji i po prostu nie mogła znieść faktu, że Doctore woli nagą Panią Knightley od jej pisaniny) jak to 13latki raczej głupia niż mądra więc w sumie niewinna - dzieci nigdy nie są winne, zawsze głupota pochodzi od opiekunów / rodziców. Dziękuję dobranoc

Dante83

Niestety nie. Briony była uprzedzona do Robbiego dużo wcześniej. Może nie rzuciłaby tak pewnego oskarżenia gdyby nie wydarzenie z biblioteki, ale w tej swojej małej główce w końcu doszłaby do tych samych wniosków.

ocenił(a) film na 9
Dante83

Nawet przez sekundę nie przeszło mi oskarżać o to wszystko Robbiego..
Jestem zdumiona.
Dziwny masz sposób interpretacji, dosyć nietypowy.

Dante83

A ja się trochę zgadzam. Swoją drogą, zauważył ktoś jak w scenie, kiedy Briona wychodzi z domu Cecili i w oknie widać całująca się parę, firanka sama rusza się w dość śmieszny sposób odsłaniając ich?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones