PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=305474}

Pokuta

Atonement
7,5 123 867
ocen
7,5 10 1 123867
6,8 25
ocen krytyków
Pokuta
powrót do forum filmu Pokuta

Kara i pytania

ocenił(a) film na 9

Film bardzo mną poruszył i "dręczy" mnie od kilku dni. To chyba jeden z najbardziej pesymistycznych i dobijających filmów jakie widziałam. Każdy z głównych i drugoplanowych bohaterów,każdy został ukarany,ci główni bardzo okrutnie. Wszyscy oprócz właściowego sprawcy- gwałciciela pedofila. Co więcej,Paul Marshall wygrał wszystko-zaszczyty od królowej,sukces fabryki,a Robbie zginął okryty hańbą. Paskudna historia. I jeszcze kilka pytań, bo po scenie z wywiadem nie jestem już niczego pewna.Czy do spotkania w kawiarni, po wyjściu Robbiego z więzienia i chwile przed wyjazdem na wojnę,rzeczywiście doszło,czy to tylko wymysł dla satysfakcji czytelników ? Czy Cecilia i Robbie rzeczywiście wymieniali listy ? Kim był młody Francuz,którego w szpitalu,przed śmiercią,za ręke trzymała Briony ?

surprise6

Najbardziej dobijający, podpisuję się obiema rękami.

ocenił(a) film na 9
surprise6

Potwierdzam ...strasznie smutny film. Okrutnie.

Scena w kawiarni miała miejsce, to był ostatni raz gdy się widzieli. Co do listów..myślę, że je ze sobą wymieniali. Co do francuza..hmm tu już totalne moje domysły, ale może on ją z kimś pomylił, a ona by mu ulżyć nie wyprowadzała go z błędu, albo rzeczywiście się znali z jakichś wakacji Briony..

ocenił(a) film na 7
Rossellinique

raczej ją pomylił. Briony powiedziała przełożonej, że zna francuski 'szkolny'. czyli nigdy nie miała okazji porozmawiać na żywo i to jeszcze z rodowitymi Francuzami.

ocenił(a) film na 10
surprise6

Bardzo poruszający film. Płakałam na nim jak bóbr, potem przez kilka dni byłam w depresyjnym nastroju. Takich filmów się nie zapomina do końca życia. Zwłaszcza, że takie historie działy i dzieją się na prawdę na świecie :(

surprise6

omawiałam tę scenę z Francuzem na zajęciach xD tam chodzi o to, ze Briony zawsze musiała być najważniejsza i wszystko ma się kręcić wokół niej;d, a w tej scenie jakby wyłącza swoją "ważność" i w pełni skupia się na drugiej osobie;d nie chodzi o tego francuza tam, tylko o symbolizm tej sceny-przemianę Briony;dxD

ocenił(a) film na 9
surprise6

wymieniali listy, widać to nawet na końcu gdy Robbie ginie,trzyma w dłoni plik listów + tę pocztówkę z domem w którym mieli się zatrzymać na wakacje

ocenił(a) film na 9
surprise6

według mnie dobre jest chociaż to że w ogóle się spotkali po całej tej sprawie, wiedzieli że ich uczucie nie wygasło.

ocenił(a) film na 10
surprise6

Najgorsze było kiedy jednak zostałem uświadomiony w tym że nie jesdna osoba takie coś przeżywała jeśli chodzi o miłość tamtych dwojga ich miłość wydaję mi się piękna i szczera poprostu uwierzyłem że tak jest z czym mam problem w innych filmach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones