PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=305474}

Pokuta

Atonement
7,5 123 935
ocen
7,5 10 1 123935
6,8 26
ocen krytyków
Pokuta
powrót do forum filmu Pokuta

Film jest bez sensu,bez jakiegokolwiek przekazu. Wiem, że niektóre filmy po prostu są i po prostu się je ogląda, jak np komedie romantyczne i również niczego nie przekazują, nie poruszają jakichś głębszych tematów, ich zadaniem jest po prostu wprawić w dobry nastrój. Jednak ten film nie wprawia w dobry nastrój. Pokazuje zmarnowane życie dwóch osób. Zmarnowane z powodu urojeń dziewczynki, która finalnie zostaje znaną pisarką, A zakochani umierają tragicznie i nie zaznają szczęścia. Tchórzliwa kobieta, która zniszczyła życie zakochanej pary po latach uznaje swój błąd i w ramach zadośćuczynienia pisze w książkę, w której kreuje ich szczęśliwe życie.

ocenił(a) film na 8
asiaaaa899999

Chyba nie zrozumiałaś tego filmu. Główna bohaterka była tylko dziecikiem. Pytanie jak i dlaczego dorośli jej uwierzyli? Książki nie czytałam niestety, ale wg mnie to zakończenie kiedy dowiadujemy się, że zginęli jej najmocnijesze. W książce dała im szczęście, na które według niej zasługiwali, to taki rodzaj pokuty i terapii głównej bohaterki. Ten film pokazuje, że w życiu wszystko ma znaczenie, każda chwila się liczy i każda decyzja.

Allexia

oczywiście, że zrozumiałam:) Wiem, że była tylko dzieckiem i że jej postępowanie wywarło olbrzymi wpływ na życie innych ludzi i ta dziewczynka która niegdyś popełniła błąd musiała żyć ze świadomością, że zniszczyła szczęście ludzi. Widzę jednak, że wiele osób widzi w tym dobry film, ja wciąż nie.może źle się wyraziłam, że jest bez sensu, ale do mnie przesłanie tego filmu raczej nie trafia i po obejrzeniu go czułam jakbym niczego przed chwilą nie obejrzała, po prostu obejrzenie go nie miało dla mnie żadnego znaczenia, niczego nie wniosło.

asiaaaa899999

Twoim 'aroganckim' (bez urazy) patrzeniem na filmy, można opisać inne. Np. Forrest Gump to film o Człowieku z niskim IQ, który ma różne, dziwne przygody. 12 Gniewnych ludzi to film o jakiś kolesiach siedzących w pokoju i gadających o młodocianym przestępcy... i tak cały ranking od góry do dołu...
Jeżeli nic nie poruszyło Cię w tym filmie, nic nie wyniosłaś, nie zachwyciłaś się scenografią, muzyką to niestety nic się z tym nie zrobi, widać nie jest to film dla Ciebie ;)

asiaaaa899999

moim zdaniem ten film ma sens , i to ogromny...

dziewczynka była dzieckiem , w dodatku z bujną wyobraźnią... no i ten list, który przeczytała (czego oczywiście pod żadnym pozorem nie powinna robić!) to wszystko miało straszne skutki ... nie tylko dla zakochanych , ale również dla niej.
nawet nie wyobrażam sobie (i nie chce wyobrażać) jak to jest , przez całe swoje życie wiedzieć , że przez ciebie (a raczej przez twoje kłamstwo lub uczynek) nie żyją 2 osoby - w dodatku twoja rodzina (tak, wiem , Robbie może i nie był jej rodziną, ale wydaje mi się , że był dla niej jak brat)

film pokazuje to, iż każdy uczynek, każda decyzja, każde kłamstwo ma swoje konsekwencje . czasem nie są one widoczne, ale czasem towarzyszą nam przez całe życie .

pod koniec filmu Briony wspomina , że nawet nie zdążyła przeprosić swojej siostry, zobaczyć jej, powiedzieć jak bardzo jest jej przykro. jestem pewna, że żyła z tymi myślami całe życie... co by było , gdyby tamtego wieczoru nie skłamała a po prostu przemilczała. tego już nikt nie wie i właśnie dlatego jako pokutę zmienia zakończenie , żeby dać zakochanym szansę na życie i szczęście, która została im odebrana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones