PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=305474}

Pokuta

Atonement
7,5 123 935
ocen
7,5 10 1 123935
6,8 26
ocen krytyków
Pokuta
powrót do forum filmu Pokuta

witam. Mam problem że zrozumieniem ostatnich scen gdy bohaterka opowiada o swojej książce.
musialam na chwilę wyjść z pokoju i nie rozumiem dlaczego powiedziała że tak naprawdę jej siostra
i Robbie nie spędzili tych wszystkich chwil razem... będę wdzięczna za wyjaśnienie mi tego
kluczowego momentu ktory przegapilam . pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
marjou

W książce którą napisła, historię miłości Robbiego i Cecil zakoczyła ze obydwoje żyli razem długie lata w milości i szczęściu. Było to jednak kłamstwo wymyślone na potrzebę czytelnika, który byłby zadowolony z takiego zakończenia. Autorka postanowiła dać kochankom szczęście w ksiażce bo w prawdziwym życiu odebrala je im. Obydwoje zgineli tego samego dnia 1940 roku, Robbie w wyniku rany w klatce piersiowej w dzien powrotu brytyjskich żołnierzy do kraju, Cecilia schronila się w "tunelu gazownii" w czasie bobmardowania przez Niemców, tunel został zalany a ludzie w nim (również Cecylia) utopili się. Briony wymislila cała scenę odwiedzin siostry i Robbiego w której przyznawała się ze kłamala w sprawie gwałtu, w rzeczywistości nigdy nie odwiedziła siostry, czego całe życie załowała.

ocenił(a) film na 9
zmierzlypawel

dziękuję pięknie, za wyjaśnienie :)

ps. w gorszym momencie nie mogłam wyjść...

ocenił(a) film na 8
zmierzlypawel

To nie był "tunel gazowni", tylko metro.

ocenił(a) film na 9
zmierzlypawel

a Robbie zmarł na posocznicę a nie w wyniku rany postrzałowej i nie wydaje mi się zeby zginęli tego samego dnia.

użytkownik usunięty
Lostinmind

właśnie skończyłem oglądać, Cecylia zmarła 15 października 1940 roku, a Robbie 1 czerwca 1940 roku w ostatni dzień ewakuacji z Francji

ocenił(a) film na 10
Lostinmind

Dokładnie, Robbie zmarł ostatniego dnia ewakuacji z Dunkierki co wydarzyło się latem 1940, a Cecil kilka miesięcy później.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones